دمنوش ها و گیاهان ارگانیک

10 دمنوش گیاهی که باید امتحان کنید(بخش دوم)

10 دمنوش گیاهی

10 دمنوش گیاهی که باید امتحان کنید(بخش دوم)

در این مقاله قصد داریم به بررسی و معرفی 5 دمنوش جذاب دیگر بپردازیم که همانطور که گفتیم امتحان کردنشان می توانند تجربه بسیار خوب و مفیدی باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا با این 5 نعمت خوش طعم و خوش عطر بیشتر آشنا شوید.

مقاله 10دمنوش گیاهی 2

((10 دمنوش گیاهی که باید امتحان کنید)) مقاله ای بسیار ارزشمند و معتبر می باشد که شما می توانید به تمامی مطالب ذکر شده اعتماد کنید و با خیال راحت در مسائل مورد نیازتون از آن استفاده کنید.

6. چای رویبوس

رویبوس یک چای گیاهی است که از آفریقای جنوبی می آید. از برگ های رویبوس یا بوته قرمز تهیه می شود.

آفریقای جنوبی در طول تاریخ از آن برای مقاصد دارویی استفاده می کند، اما تحقیقات علمی بسیار کمی در مورد این موضوع وجود دارد.

با این وجود، چند مطالعه حیوانی و انسانی انجام گرفته اما تاکنون، مطالعات نشان نداده اند که برای آلرژی و سنگ کلیه موثر است.

با این حال، یک مطالعه نشان می  دهدکه چای رویبوس ممکن است برای سلامت استخوان مفید باشد. یک مطالعه لوله آزمایش نشان می دهد که چای رویبوس، همراه با چای سبز و سیاه، ممکن است سلول های درگیر در رشد و تراکم استخوان را تحریک کند.

همین مطالعه نشان میدهد که دمنوش ها همچنین نشانگرهای التهاب و سمیت سلولی را کاهش می دهند. محققان می گویند که به همین دلیل است که نوشیدن دمنوش با تراکم استخوان بالاتر مرتبط است.

علاوه بر این، شواهد اولیه نشان می دهد که چای رویبوس ممکن است به پیشگیری از بیماری قلبی کمک کند.

یک مطالعه نشان داد که چای رویبوس آنزیمی را که باعث انقباض رگ‌های خونی می‌شود، مهار می‌کند.

همچنین، مطالعه دیگری نشان می دهدکه نوشیدن شش فنجان چای رویبوس در روز به مدت شش هفته، سطح کلسترول و چربی LDL “بد” خون را کاهش می دهد، در حالی که کلسترول HDL “خوب” را افزایش می دهد.

تحقیقات بیشتری برای تایید این اثرات و کشف هر گونه فواید بیشتر مورد نیاز است. با این حال، شواهد اولیه امیدوار کننده است.

خلاصه:
چای رویبوس به تازگی توسط دانشمندان مورد مطالعه قرار دارد. شواهد اولیه نشان می دهد که چای رویبوس ممکن است به بهبود سلامت استخوان ها و کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند، اما مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

مقاله 10دمنوش گیاهی 2

7. دمنوش مریم گلی

دمنوش مریم گلی خواص دارویی معروفی دارد و تحقیقات علمی برای حمایت از چندین مورد از فواید سلامتی آن به ویژه برای سلامت مغز روی این گیاه درحال انجام است .

تعدادی از مطالعات آزمایشگاهی، حیوانی و انسانی نشان می دهند که مریم گلی برای عملکرد شناختی مفید است و همچنین به طور بالقوه در برابر اثرات پلاک های دخیل در بیماری آلزایمر موثر است.

در واقع، دو مطالعه روی قطره های مریم گلی خوراکی یا روغن مریم گلی بهبودهایی را در عملکرد شناختی مبتلایان به بیماری آلزایمر نشان دادند، اگرچه مطالعات دارای محدودیت هایی بودند.

علاوه بر این، به نظر می رسد که مریم گلی فواید شناختی را برای بزرگسالان سالم نیز فراهم می کند.

تعدادی از مطالعات بهبودهایی را در خلق و خو، عملکرد ذهنی و حافظه در بزرگسالان سالم پس از مصرف یکی از چندین نوع مختلف عصاره مریم گلی نشان دادند.

علاوه بر این، یک مطالعه کوچک انسانی نشان داد که چای مریم گلی سطح چربی خون را بهبود می بخشد، در حالی که مطالعه دیگری بر روی موش ها نشان داد که چای مریم گلی در برابر ابتلا به سرطان روده بزرگ محافظت می کند.

به نظر می رسد چای مریم گلی یک انتخاب سالم است که فوایدی برای سلامت شناختی و به طور بالقوه سلامت قلب و روده دارد. برای دانستن بیشتر در مورد این اثرات به مطالعات بیشتری نیاز است.

خلاصه:
چندین مطالعه نشان می دهد که مریم گلی عملکرد شناختی و حافظه را بهبود می بخشد. همچنین ممکن است برای سلامت روده بزرگ و قلب مفید باشد.

10دمنوش گیاهی 2

8. دمنوش بادرنجبویه

چای بادرنجبویه طعمی سبک و لیمویی دارد و به نظر می‌رسد که خواص سلامتی دارد.

در یک مطالعه کوچک روی 28 نفر که به مدت شش هفته چای جو یا دمنوش بادرنجبویه مصرف کردند، گروه دمنوش بادرنجبویه خاصیت ارتجاعی عروق را بهبود بخشید. سفتی شریان یک عامل خطر برای بیماری قلبی، سکته مغزی و زوال ذهنی می باشد.

در همان مطالعه، افرادی که چای بادرنجبویه می‌نوشیدند، خاصیت ارتجاعی پوست نیز افزایش یافته بود که معمولاً با افزایش سن کاهش می‌یابد.

مطالعه کوچک دیگری در کارکنان رادیولوژی نشان می دهد که نوشیدن چای بادرنجبویه دو بار در روز به مدت یک ماه باعث افزایش آنزیم های آنتی اکسیدانی طبیعی بدن می شود که به محافظت از بدن در برابر آسیب اکسیداتیو به سلول ها و DNA کمک می کند.

در نتیجه، شرکت کنندگان همچنین نشانگرهای بهبود یافته آسیب چربی و DNA را نشان می دهند.

شواهد اولیه همچنین نشان می دهد که بادرنجبویه ممکن است سطوح بالای چربی خون را بهبود بخشد.

علاوه بر این، تعدادی از مطالعات می دهند که بادرنجبویه باعث بهبود خلق و خو و عملکرد ذهنی می شود.

دو مطالعه شامل 20 شرکت کننده اثرات دوزهای مختلف عصاره بادرنجبویه را ارزیابی کردند. آنها بهبودهایی در آرامش و حافظه پیدا کردند.

مطالعه کوچک دیگری نشان داد که عصاره بادرنجبویه به کاهش استرس و بهبود مهارت‌های پردازش ریاضی کمک می‌کند.

در نهایت، یک مطالعه کوچک دیگر نشان داد که چای بادرنجبویه تعداد تپش قلب و اضطراب را کاهش می دهد.

چای بادرنجبویه ممکن است تعدادی از مزایای سلامتی بالقوه را ارائه دهد و افزودنی خوبی برای هر مجموعه چای گیاهی باشد.

خلاصه:
مطالعات اولیه نشان می دهد که چای بادرنجبویه ممکن است سطح آنتی اکسیدان، سلامت قلب و پوست را بهبود بخشد و حتی به تسکین اضطراب کمک کند.

مقاله 10دمنوش

9. دمنوش رز هیپ

چای رز هیپ از میوه گیاه رز تهیه می شود.

سرشار از ویتامین C و ترکیبات گیاهی مفید است. این ترکیبات گیاهی، علاوه بر چربی‌های خاصی که در گل رز یافت می‌شوند، دارای خواص ضد التهابی هستند.

چندین مطالعه که راجع به توانایی پودر گل رز در کاهش التهاب در افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید و استئوآرتریت می باشد، وجود دارد.

بسیاری از این مطالعات آن را در کاهش التهاب و علائم مرتبط با آن، از جمله درد، موثر دانستند.

گل رز همچنین ممکن است برای مدیریت وزن مفید باشد، زیرا یک مطالعه 12 هفته ای روی 32 فرد دارای اضافه وزن نشان داد که مصرف عصاره گل رز منجر به کاهش BMI و چربی شکم می شود.

اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی گل رز همچنین ممکن است به مبارزه با پیری پوست کمک کند.

یک مطالعه اولیه نشان می دهد که مصرف پودر گل رز به مدت هشت هفته، عمق چین و چروک دور چشم را کاهش می دهد و رطوبت و خاصیت ارتجاعی پوست صورت را بهبود می بخشد.

این خواص ممکن است به مزایای سلامتی دیگری نیز منجر شود، اگرچه مطالعات بیشتری برای تایید این اثرات و بررسی هر گونه اثرات جدید مورد نیاز است.

خلاصه:
چای رز هیپ سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان است. خواص ضد التهابی آن ممکن است التهاب و درد مرتبط با آرتریت را کاهش دهد. مطالعات همچنین نشان می دهند که گل رز در مبارزه با پیری پوست و کاهش چربی معده موثر است.

مقاله 10دمنوش گیاهی

10. دمنوش گل ساعتی

از برگ ها، ساقه ها و گل های گیاه گل ساعتی برای تهیه چای گل ساعتی استفاده می شود.

چای گل ساعتی به طور سنتی برای تسکین اضطراب و بهبود خواب استفاده می شود و مطالعات برای حمایت از این موارد آغاز شده است.

به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که نوشیدن چای گل ساعتی به مدت یک هفته به طور قابل توجهی نمرات کیفیت خواب را بهبود می بخشد.

علاوه بر این، دو مطالعه انسانی نشان داد که گل شور در کاهش اضطراب موثر است. در واقع، یکی از این مطالعات نشان داد که گل ساعتی به اندازه یک داروی تسکین دهنده اضطراب مؤثر است.

با این حال، مطالعه دیگری نشان داد که گل ساعتی به تسکین علائم ذهنی ترک مواد افیونی، مانند اضطراب، تحریک پذیری و بی قراری، کمک می کند، زمانی که علاوه بر کلونیدین، دارویی که معمولاً برای درمان سم زدایی مواد افیونی استفاده می شود، مصرف می شود.

به نظر می رسد چای گل ساعتی انتخاب خوبی برای تسکین اضطراب و تقویت آرامش باشد.

خلاصه:
مطالعات نشان می دهند که چای گل ساعتی ممکن است به بهبود خواب و کاهش اضطراب کمک کند.
خط پایین
دمنوش های گیاهی طعم های متنوعی دارند و به طور طبیعی بدون قند و کالری هستند.

بسیاری از چای های گیاهی نیز اثرات ارتقاء دهنده سلامتی دارند و علم مدرن شروع به تأیید برخی از کاربردهای سنتی آنها کرده است.

چه عاشق چای هستید و چه تازه کار، از امتحان کردن این 10 دمنوش گیاهی نترسید.

مقاله 10دمنوش

در انتها خیلی ممنونیم از همراهی شما عزیزان و امیدواریم این مقاله و بخش اول آن (10 دمنوش گیاهی که باید امتحان کنیم(بخش اول)) مورد توجه شما دوستان قرار بگیره و براتون مفید واقع بشه. با آرزوی سلامتی و تندرستی برای همه شما عزیزان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *